Jeżeli uzyskałeś pozytywny wynik egzaminu, nie pozostaje Ci nic innego jak odebrać od egzaminatora gratulacje i powiedzieć: ,,dziękuję”. Całą „papierkową” resztą zajmuje się Ośrodek Egzaminacyjny.

Dokumenty, które są niezbędne do wydania Twojego upragnionego Prawa Jazdy, zostaną wysłane przez Ośrodek do właściwego organu wydającego dokument w ciągu trzech dni roboczych.
Aby odebrać Prawo Jazdy należy we właściwym Wydziale Komunikacji uiścić opłatę za wydanie dokumentu. A o tym, czy Twoje „prawko” jest już do odbioru można się dowiedzieć za pośrednictwem witryny internetowej www.kierowca.pwpw.pl.

Koszt wydania Prawa Jazdy wynosi obecnie 100,50 zł, niezależnie od kategorii prawa jazdy. Należy pamiętać, że jeżeli masz w planach w krótkim przedziale czasu kolejne szkolenie lub egzamin z innej kategorii (np. A lub E), możesz złożyć w Biurze Obsługi Klienta wniosek o niewysyłanie dokumentów do Wydziału Komunikacji; dzięki takiemu postępowaniu dokumenty zostaną wysłane dopiero wówczas, gdy zdasz egzaminy ze wszystkich kategorii, w których się szkoliłeś. Jest to też pewnego rodzaju oszczędność, gdyż Wydział Komunikacji wyda prawo jazdy ze wszystkimi kategoriami za jedną opłatą. „Dojście” kolejnych kategorii wiąże się z wydaniem nowego dokumentu po uiszczeniu kolejnej opłaty.

Szerokiej drogi!